ETKİNLİK TAKVİMİ

I.AŞAMA: BİLGİLENDİRME SUNUMU

25 Mayıs 2022 Çarşamba günü, saat 16:00’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı yerleşkesinde düzenlenen tanıtım toplantısında Can Alüminyum A.Ş. Satış Müdürü Erdal Korkmaz’ın yaptığı Yeşilova Holding ve bağlı olduğu şirketler hakkında bilgilendirme sunumunun ardından Can Alüminyum A.Ş. Endüstriyel Tasarım Sorumlusu Pelin Sezgin Güvenaltın, Can Alüminyumun A.Ş.’nin tasarım faaliyetlerinden, gelecekteki tasarım hedeflerinden ve etkinlikten beklentilerden bahsedildi. Ardından İnsan Kaynakları yöneticisi Burak Topkaya kariyer alanında genç tasarımcı adaylarına tavsiyelerde bulundu. Son olarak workshop çalışması öncesinde öğrenci sorularına yanıtlar verildi.

II.AŞAMA: FABRİKA GEZİSİ

27 Mayıs 2022 Cuma günü Can Alüminyum’un da bağlı olduğu Yeşilova Holding’in tüm fabrikaları ziyaret edildi. Can Alüminyum, Canel Otomotiv, Cansan Alüminyum, Canray Ulaşım ve Can Metal fabrikalarında alüminyumun nihai ürüne gelene dek geçtiği tüm üretim süreçleri yerinde incelendi.

III.AŞAMA: WORKSHOP ÇALIŞMASI

31 Mayıs – 01 Haziran 2022 tarihleri arasında ETAM Kariyer Merkezinde. MSGSÜ, Endüstri Ürünleri Tasarımı Araştırma ve Uygulama Merkezi ETAM ve Can Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından düzenlenen 6 takımdan toplamda 30 katılımcıdan oluşan “I. Alüminyuma Hayat Ver Tasarım Etkinliği” workshop çalışması gerçekleştirildi. Merve Özyurt ve Ahmet Çetin Eyüp yürütücülüğünde gerçekleştirilen workshop iki gün sürmüştür. Workshop çalışmasının birinci gününde Alüminyum levhalardan, ikinci gününde ekstrüzyon yöntemi ile imal edilen Alüminyum profiller kullanarak gündelik yaşam ürünleri tasarlanması hedeflenmiştir.

WORKSHOP TAKIMLARI