ETKİNLİK TAKVİMİ

I. ETKİNLİK İLANI

ETAM tarafında proje yürütücüleri olarak Tengüz Ünsal, Merve Özyurt ve Ahmet Çetin Eyüp, Borusan Mannesmann tarafında ise Tuncay Alay ve Buğrahan Özkır görev almış, etkinlik 12 Aralık 2022 Pazartesi günü proje ilan süreciyle başlamıştır.

19 Aralık 2022 Pazartesi günü, çalıştaya katılacak öğrenciler belirlenmiştir.

II. BİLGİLENDİRME SUNUMU

21 Aralık 2022 Çarşamba günü, saat 11:00’de MSGSÜ, Bomonti yerleşkesi ETAMKariyer Merkezi’nde düzenlenen hem yüz yüze hem de çevrimiçi yapılan seminerde, Proje Koordinatörü Tuncay Alay ile Buğrahan Özkır, Borusan Mannesmann firması, çelik boru ve üretim yöntemleri hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirmiştir. Sunumda; sektörde sürdürülebilirlik, tasarım faaliyetleri ve çalıştaydan beklentilerden bahsedilmiştir. Malzeme, üretim yöntemleri ve üretim süreçleri hakkında yapılan açıklamaların ardından, öğrencilerin çalıştay ile ilgili sorularının cevaplanması ile sunum sona ermiştir.

III. ÇALIŞTAY

27-28 Aralık 2022 tarihleri arasında bu proje kapsamında ETAM Kariyer Merkezi’nde, 3’er kişilik 12 takımdan oluşan “Döngüsel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik için Tasarım” çalıştayı düzenlenmiştir. Proje ekibi; Tengüz Ünsal, Ahmet Çetin Eyüp, Merve Özyurt, Erhan Gülen ve Burcu Gürvardar’ın katkıları ile gerçekleştirilen atölye çalışması iki gün sürmüştür. Bu etkinliğin birinci gününde aydınlatma ürünü, ikinci gününde ise serbest ürün grubu çalışmaları istenilmiştir.

WORKSHOP TAKIMLARI

WORKSHOP TAKIMLARI